TAŚMA PCV

Taśmy oznacznikowe i ostrzegawcze – bardzo przydatne do wyznaczania stref niebezpiecznych (np. czerwonym kolorem) oraz ciągów komunikacyjnych na terenie zakładów produkcyjnych i magazynów. Mają też zastosowanie do wyznaczania boisk sportowych.

TAŚMA OZNACZNIKOWA

taśmy otis gdynia

Taśmy oznacznikowe 50mm x 33m dostępne w następujących kolorach: czarnym, czerwonym, niebieskim, zielonym i żółtym. Dostępne również w szerokościach: 75mm i 100mm – na zamówienie.

TAŚMY OSTRZEGAWCZE

taśmy otis gdynia

Taśmy ostrzegawcze mają na celu zwrócenie szczególnej uwagi na odstające krawędzie na halach produkcyjnych i w magazynach. Oznaczamy nimi również stopnie i schody.

Taśmy ostrzegawcze 50mm x 33m dostępne w kolorach: czarno/żółtym i biało/czerwonym. Możliwość zamówienia innych szerokości: 75mm i 100mm.

OGÓLNE ZALECENIA DOT. UŻYCIA I PRZECHOWYWANIA TAŚM

Użytkownik powinien sprawdzić, czy wybrana przez niego taśma jest odpowiednia do zastosowania.

Powierzchnie łączonych materiałów muszą być czyste, suche, wolne od tłuszczu, kurzu i innych zanieczyszczeń.

Taśma powinna być nakładana z odpowiednim naciskiem dla zapewnienia optymalnego przylegania.

Do czyszczenia łączonych powierzchni należy używać jedynie czystych ściereczek bezpyłowych i rozpuszczalników takich jak: benzyna ekstrakcyjna, heksan, alkohole, estry czy ketony.

Zakres temperaturowy aplikacji taśm wynosi: od +10°C do +40°C.

Większość taśm ma takie same wymagania dotyczące warunków przechowywania.

Taśmy należy przechowywać w czystych i suchych pomieszczeniach o dobrej wentylacji w temperaturze w stałym przedziale od +10°C do +30°C  przy wilgotności od 30 do 70%.

Rolki taśmy należy magazynować w pozycji leżącej w oryginalnych opakowaniach.

Okres składowania większości taśm wynosi 2 lata, dla niektórych jest to minimum 1 rok – do każdego nowego zakupu danej taśmy dołączamy kartę techniczną, w której podane są wszystkie parametry.