Technika tłokowego czyszczenia rur i rurociągów tzw. tłokowanie skuteczny sposób na konserwacje oraz czyszczenie rurociągów. Zastosowanie znajduje głównie w przemyśle gazowym, naftowym ale także w przemyśle spożywczym czy chemicznym.

 

Tłokowanie polega na umieszczeniu w rurach cylindrycznych urządzeń, zwanych tłokami i przepuszczeniu ich przez rury pod wysokim ciśnieniu. Tłoki wykonywane są z różnych materiałów w zależności od zadań jakie mają spełnić i zanieczyszczeń, których się chcemy pozbyć.

Doskonale usuwają wszelkie zanieczyszczenia zalęgające w rurach takie jak osady, nagary, rdza czy nawet gruz. Technika ta pozwala znacznie wydłużyć czas użytkowania rurociągów oraz poprawić wydajność przepływu i zmniejszyć korozję.
Za pomocą tłoków piankowych nie tylko czyści się i konserwuje rurociągi, służą również do badań hydrostatycznych czy inspekcyjnych. 

Kleiss & co bv to uznawany na całym świecie holenderski producent wysokogatunkowych tłoków oraz akcesoriów do tłokowego czyszczenia rurociągów.

W ofercie znajdują się zarówno tłoki piankowe wykonane z miękkiej i elastycznej pianki PE oraz tłoki twarde Z pur i szczotkowe. Ponadto firma Kleiss & co bv dysponuje szeroką gamą produktów oraz wariantów umożliwiających wybór i konfigurację tłoków do indywidualnych zapotrzebowań.

Produkty Kleiss & co bv są wykonane z wysokogatunkowych materiałów odpornych na ekstremalne warunki jak temperatury czy ciśnienie. Dzięki swojej niezawodności i trwałości są niezbędnym i niezastąpionym elementem konserwacji i eksploatacji rurociągów, zapewniając długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie. 

tłoki piankowe kleiss