PREMTAPE - Antykorozyjne systemy taśmowe

PREMTAPE to taśmowe systemy ochrony antykorozyjnej i impregnacji wodoodpornej stosowane do izolacji i uszczelniania stali konstrukcyjnej, rur, zaworów, złączy i łączników. 

Nakładane na zimno i łatwe w użyciu systemy antykorozyjne znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie przemyśle okrętowym, inżynierii wodnej i lądowej.

Elementy Systemu Premtape nadają się do zastosowania do specjalnych kształtowników, połączeń i łączników w zakopanych lub zanurzonych rurociągach naftowych, gazowych lub wodnych. Również stal konstrukcyjna, rury kablowe lub instalacje na statkach mogą być skutecznie chronione przez nie przed korozją.

Systemy Ochrony Antykorozyjnej PREMTAPE są stosowane w całym przemyśle budowlanym i wydobywczym. Stosowane w budownictwie wodnym i lądowym oraz w przemyśle naftowym czy gazowym. W przypadku konstrukcji wodnych doskonale sprawdza się jako ochrona zaworów, złączek rurowych, połączeń kołnierzowych, konstrukcji stalowych. 

Antykorozyjne systemy taśmowe PREMTAPE ze względu na swoja łatwość aplikacji i niezawodność wykorzystywane są także do podziemnych zbiorników i zasobnikowych, ściągów, prętów zbrojeniowych i śrub, gwintów śrub, instalacji rurowych chłodni kominowych, oczek kablowych i mostkowych, systemów zraszających, instalacji tryskaczowych, rurociągów przeciwpożarowych.

System nadaje się również idealnie do ochrony i uszczelniania wejść dla serwisantów, impregnacji wodoodpornej, a także uszczelnień parowych przy ochronie strefy budowy lub stref rozbryzgu nabrzeży, mól i pali pionowych.

W skład systemy antykorozyjnego PREMTAPE wchodzą:

  • Gruntujące preparaty antykorozyjne PREMPASTE
  • Masy wypełniająco – profilujące  mieszanka PMC, masa LD MASTIC
  • taśmy antykorozyjne PREMTAPE na bazie petrolatum

PREMPASTE jest miękką parafiną zalecaną do stosowania na podłożu stalowym lub podłożu z żelaza ciągliwego do wstępnej ochrony antykorozyjnej przed nałożeniem taśmy Premtape, masy uszczelniającej lub otulin. Prempaste ma również wysoką skuteczność, gdy jest dobrze wtarta w śruby gwintowane lub szwy spawalnicze. Łatwo daje się rozprowadzać dłonią (w rękawicy), szmatką lub sztywnym pędzelkiem. Pokrycie ok. 2-5 m2/kg. Prempaste dostarczana jest w pojemnikach 2,5 kg i 20 kg.

Prempaste dostępna jest również jako płynny podkład. Temperatura zapłonu płynnego podkładu Premtape wynosi +39°C, a wielkość pokrycia 7–9 m2/kg. Płynny podkład Premptape dostępny jest w opakowaniach 1 l , 5 l oraz 25 l.

Masy uszczelniające Premtape Mastic Blankets są łatwym sposobem zapewnienia ochrony antykorozyjnej rurowych złączek mechanicznych i podobnych złożonych łączników. Otuliny zawierają grubą warstwę masy formierskiej, wspomaganą przez taśmę zabezpieczającą Premtape. Premtape Mastic Blankets dają się łatwo formować nad łbami śrub i kołnierzami celem maksymalnego uszczelnienia i ochrony, poprzez stworzenie wypełnienia przed owinięciem taśmą. Otuliny z masy uszczelniającej Premtape Mastic Blankets dostępne są w czterech wymiarach 250 mm x 1000 mm, 350 mm x 1000 mm, 250 mm x 1500 mm oraz 350 mm x 1500 mm.

PREMTAPE to wodoodporna, stale plastyczna taśma na włókninie pokrytej petrolatum, przeznaczona do zabezpieczania wszystkich typów rur. 

Sposób aplikacji taśm antykorozyjnych PREMTAPE

Prawidłowe owinięcie taśmą Premtape kołnierzy, złącz, zaworów itd. wykonuje się po uprzednim wyprofilowaniu wszystkich nieregularnych powierzchni i kształtów za pomocą plastycznych mas zachowujących trwałą elastyczność podczas eksploatacji: Premier Moulding Compound (PMC) lub lżejszej masy o niższej gęstości Premier LD Mastic. Dla wzmocnienia całości systemu można zastosować dodatkową samoprzylepną taśmę odporną na uderzenia – Premcote O/Wrap.

Taśma Premtape jest także dostępna w odmianach pozwalających stosować ją w warunkach niskich temperatur – Premtape LT oraz wodnych – Premtape Marine dla ochrony konstrukcji morskich.

Antykorozyjne Systemy Taśmowe PREMTAPE, dzięki swojej unikatowej konstrukcji,  nie wymagają (choć są zalecane) specjalistycznego przygotowania powierzchni.

Systemy antykorozyjne Premtape i produkty powiązane, produkowane są w Wielkiej Brytanii przez firmę PREMIER COATINGS LIMITED – czołowego specjalistę w zakresie ochrony antykorozyjnej  i impregnacji wodoodpornej. Firma posiada system kontroli jakości, któremu został przyznany certyfikat BS EN ISO 9002. Systemy Premtape spełniają wymogi normy AWWA C217- 90  Amerykańskiego Stowarzyszenia Zakładów Wodociągowych, dotyczącego powłok nakładanych na zimno, samoprzylepnych taśm zabezpieczających i zabezpieczających taśm woskowych na zewnętrzne części kształtowników, połączeń i łączników – zakopanych lub zanurzonych stalowych rurociągów wodnych. Zgodnie z treścią normy taśma Premtape może być stosowana na budowach, w warsztatach lub fabrykach.

systemy antykorozyjne taśma premtape
Taśma PREMTAPE TEMPERATE
taśma premtape tropical do stosowania w podwyższonych temperaturach
PREMTAPE TROPICAL
premtape KF systemy antykorozyjne do stosowania
PREMTAPE KF ognioodporna

Taśma PREMTAPE TEMPERATE

Premtape Tropical

Premtape KF ognioodporna

PREMTAPE TEMPERATE Nakładana na zimno antykorozyjna taśma uszczelniająca. Wykonana jest z włókniny nasączonej i pokryte obojętnym związkiem petrolatum.

PREMTAPE TROPICAL  wszechstronna taśma antykorozyjna nakładana na zimno, na bazie związków petrolatum. Została specjalnie zmodyfikowana do użytku w tropikalnych klimatach, w podwyższonej temperaturze.

PREMTAPE KF Taśma petrolatum nakładana na zimno, która pozostaje plastyczna w szerokim zakresie temperatur. Nie twardnieje i nie pęka jest bardzo odporna na kwasy mineralne, zasady, sole i mikroorganizmy oraz wysoce nieprzepuszczalna dla wody, pary wodnej i gazów. Stosowana do hydroizolacji kabli i izolacji termicznych, gdzie ważna jest odporność ogniowa.

 

systemy antykorozyjne taśmy do niskich temperatur
PREMTAPE LT
premtape ht taśmy antykorozyjne
PREMTAPE HI-TACK
premtape hot line taśmy antykorozyjne do rur miedzianych i podwyższonych temperatur
PREMTAPE HOT LINE

Premtape LT

Premtape HI-TACK

Premtape HOT-LINE

PREMTAPE LT   taśmy specjalnie zaprojektowane do użytku w niskich temperaturach. Zapewniają długotrwałą ochronę przed korozją, rur, kołnierzy, zaworów i powiązanych powierzchni. 

PREMTAPE HI-TACK  –  specjalne taśmy typu PETROLATUM zapewniającą wysoką skuteczność  zapobiegania korozji konstrukcji stalowych naziemnych .

PREMTAPE HOT LINE  –  taśmy PETROLATUM specjalnie zaprojektowane do  ochrony rur miedzianych, żelaznych lub stalowych pracujących w podwyższonych temperaturach +90°C.  

tasma antykorozyjna do pali nadmorskich
Premtape Marine
system taśmowy antykorozyjny
System antykorozyjny PREMIER P1

Premtape Marine

System antykorozyjny PREMIER P1

PREMTAPE MARINE – specjalne zaprojektowana  taśma do ochrony konstrukcji i pali morskich. Aplikowana spiralnie, z odpowiednim napięciem, wypiera wodę tworząc wodoodporne połączenie na metalowych powierzchniach. Może być stosowana na mokre powierzchnie oraz elementy konstrukcyjne zanurzone w wodzie.

SYSTEM PREMIER P1 jest przeznaczony do ochrony rur i kształtek żelaznych w środowisku wodnym. 

W jego skład wchodzą PREMPASTE+PREMTAPE LD w celu wypełnienia pustych powierzchni nad złączami. Całość systemu uzupełnia podwójna warstwa PREMTAPE TEMPERATE.

ELEMENTY SYSTEMU ANTYKOROZYJNEGO PREMTAPE

PREMPASTE - PODKŁAD GRUNTUJĄCY (OPCJONALNIE)

Prempaste jest mieszanką opartą na parafinie mikrokrystalicznej zawierającej dodatki powstrzymujące korozję i wypierające wilgoć. Stosowana jest do przygotowywania powierzchni metalowych przed ich pokryciem taśmami antykorozyjnymi Premtape. Mieszanka ta jest również wykorzystywana jako zabezpieczenie przeciwkorozyjne gwintów śrub, trzonów zaworów, lin stalowych oraz jako tymczasowe zabezpieczenie powierzchni metalowych wystawionych na działanie środowiska.

WŁAŚCIWOŚCI I PRZEZNACZENIE:

– Ochrona przeciwkorozyjna gwintów śrub, trzonów zaworów, lin stalowych.
– Stanowi tymczasowe zabezpieczenie powierzchni metalowych wystawianych na działanie środowiska.
– Służy jako masa uszczelniająca przed powstaniem mostków cieplnych.
– Wypełnia puste przestrzenie między rurami lub przewodami a ich przepustami ochronnymi.

LD MASTIC / PMC - MASY WYPEŁNIAJĄCE

Masa plastyczna Premtape LD Mastic jest nakładaną na zimno, samonośną, niepękającą masą wypełniająco – profilującą na bazie petrolatum z charakterystycznymi białymi kuleczkami  polimerowymi. Masę stosuje się w celu uzyskania gładkiego profilu na łącznikach o nieregularnych kształtach, takich jak mechaniczne złącza rur, zawory, skręcane złącza kołnierzowe itp., przed owinięciem taśmami antykorozyjnymi Premtape.

WŁAŚCIWOŚCI I PRZEZNACZENIE:

– Nanoszone na zimno.
– Wysoce dopasowujące się do kształtu.
– Samonośne i nie pękające.
– Poddane działaniu wilgoci pozostają trwale plastyczne.
– Bardzo odporne na kwasy mineralne, zasady, sole i naprężenia mechaniczne w szerokim zakresie temperatur.
– Idealne do kształtowania konturów mechanicznych złączy rur, zaworów, skręcanych złączy kołnierzowych, itp.
– W razie wystąpienia potrzeby zbadania, zmiany lub naprawy elementów tak uszczelnionych, masy można łatwo usunąć i użyć z powrotem w razie potrzeby, pod warunkiem, że produkt nie został zanieczyszczony.

PREMTAPE - TAŚMY ANTYKOROZYJNE

PREMTAPE to nakładana na zimno, antykorozyjna i uszczelniająca taśma z włókniny nasączonej i pokrytej obojętnym związkiem petrolatum. Zabezpieczenie antykorozyjne rur, zaworów i armatury na rurociągach gazowych, wodnych, olejowych i innych. Naprawa uszkodzonych powłok. Zabezpieczenie ściągów, prętów sprężanych po stwardnieniu betonu, kabli i zbiorników. Zabezpieczenie elementów stalowych na czas transportu i magazynowania.

WŁAŚCIWOŚCI I PRZEZNACZENIE:

– Zabezpieczanie antykorozyjne rur, zaworów i armatury na rurociągach gazowych, olejowych, wodnych i innych.
– Naprawa uszkodzonych powłok.
– Zabezpieczanie ściągów, prętów sprężanych po stwardnieniu betonu, kabli i zbiorników.
– Zabezpieczanie elementów stalowych na czas transportu i  magazynowania.
– Szalunki szczelne.
– Wodoodporna, paroszczelna zapora na izolacji termicznej.
– Izolowanie różnych metali.

PREMCOTE O/WRAP – TAŚMA ANTYKOROZYJNA

Samoprzylepna taśma zewnętrzna, zapewniająca taśmom antykorozyjnym Premtape dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stanowi również ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz poprawę właściwości odbijania ciepła. Zastosowanie taśmy zapewnia gładką powierzchnię przy instalacji, co umożliwia łatwiejsze utrzymanie czystości.

WŁAŚCIWOŚCI I PRZEZNACZENIE:

– Bezpiecznie i łatwo nakładana na zimno
– Elastycznie dopasowująca się do kształtu
– Dobra odporność na uderzenia
– Polepsza wytrzymałość mechaniczną
– Poprawia rezystencję elektryczną

PREMIER ROCKSHIELD - SIATKA OCHRONNA

PREMIER ROCKSHIELD - SIATKA OCHRONNA

Zaprojektowana jest w celu całkowitej ochrony rurociągów dowolnego typu pokrytych wszelkimi konwencjonalnymi powłokami antykorozyjnymi. Właściwości ochronne siatki pozwalają wydatnie zabezpieczyć  rury podczas ich składowania oraz zapewniają ich ochronę w trakcie załadunku, transportu, rozładunku na budowie, jak również przez cały okres użytkowania instalacji.

WŁAŚCIWOŚCI I PRZEZNACZENIE:

Zabezpieczenie  specjalne dla rurociągów