SYSTEMY PREMTAPE

PREMTAPE  to systemy ochrony antykorozyjnej i impregnacji wodoodpornej stosowane do izolacji i uszczelniania stali konstrukcyjnej, rur, zaworów, złączy i łączników. Nakładane na zimno i łatwe w użyciu znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle okrętowym, inżynierii wodnej i lądowej.

PREMTAPE  to wodoodporna, stale plastyczna taśma na włókninie pokrytej petrolatum, przeznaczona do zabezpieczania wszystkich typów rur. W określonych warunkach stosowana w połączeniu ze specjalną pastą podkładową Prempaste.

Prawidłowe owinięcie taśmą Premtape kołnierzy, złącz, zaworów itd. wykonuje się po uprzednim wyprofilowaniu wszystkich nieregularnych powierzchni i kształtów za pomocą plastycznych mas zachowujących trwałą elastyczność podczas eksploatacji: Premier Moulding Compound (PMC) lub lżejszej masy o niższej gęstości Premier LD Mastic.Dla wzmocnienia całości systemu można zastosować dodatkową samoprzylepną taśmę odporną na uderzenia – Premcote O/Wrap.
Taśma Premtape jest także dostępna w odmianach pozwalających stosować ją w warunkach niskich temperatur – Premtape LT oraz wodnych – Premtape Marine dla ochrony konstrukcji morskich.

Systemy Premtape i produkty powiązane produkowane są w Wielkiej Brytanii przez firmę PREMIER COATINGS LIMITED – czołowego specjalistę w zakresie ochrony antykorozyjnej  i impregnacji wodoodpornej. Firma posiada system kontroli jakości, któremu został przyznany certyfikat BS EN ISO 9002. Systemy Premtape spełniają wymogi normy AWWA C217- 90  Amerykańskiego Stowarzyszenia Zakładów Wodociągowych, dotyczącego powłok nakładanych na zimno, samoprzylepnych taśm zabezpieczających i zabezpieczających taśm woskowych na zewnętrzne części kształtowników, połączeń i łączników – zakopanych lub zanurzonych stalowych rurociągów wodnych. Zgodnie z treścią normy taśma Premtape może być stosowana na budowach, w warsztatach lub fabrykach.

premtape
PREMtape
PREMtape

ELEMENTY SYSTEMÓW PREMTAPE

PREMPASTE - PODKŁAD GRUNTUJĄCY (OPCJONALNIE)

prempaste

Prempaste jest mieszanką opartą na parafinie mikrokrystalicznej zawierającej dodatki powstrzymujące korozję i wypierające wilgoć. Stosowana jest do przygotowywania powierzchni metalowych przed ich pokryciem taśmami antykorozyjnymi Premtape. Mieszanka ta jest również wykorzystywana jako zabezpieczenie przeciwkorozyjne gwintów śrub, trzonów zaworów, lin stalowych oraz jako tymczasowe zabezpieczenie powierzchni metalowych wystawionych na działanie środowiska.

WŁAŚCIWOŚCI I PRZEZNACZENIE:

– Ochrona przeciwkorozyjna gwintów śrub, trzonów zaworów, lin stalowych.
– Stanowi tymczasowe zabezpieczenie powierzchni metalowych wystawianych na działanie środowiska.
– Służy jako masa uszczelniająca przed powstaniem mostków cieplnych.
– Wypełnia puste przestrzenie między rurami lub przewodami a ich przepustami ochronnymi.

 

LD MASTIC / PMC - MASY WYPEŁNIAJĄCE

PREMTAPE LD MASTIC – MASA PLASTYCZNA

Masa plastyczna Premtape LD Mastic jest nakładaną na zimno, samonośną, niepękającą masą wypełniająco – profilującą na bazie petrolatum z charakterystycznymi białymi kuleczkami  polimerowymi. Masę stosuje się w celu uzyskania gładkiego profilu na łącznikach o nieregularnych kształtach, takich jak mechaniczne złącza rur, zawory, skręcane złącza kołnierzowe itp., przed owinięciem taśmami antykorozyjnymi Premtape.

WŁAŚCIWOŚCI I PRZEZNACZENIE:

– Nanoszone na zimno.
– Wysoce dopasowujące się do kształtu.
– Samonośne i nie pękające.
– Poddane działaniu wilgoci pozostają trwale plastyczne.
– Bardzo odporne na kwasy mineralne, zasady, sole i naprężenia mechaniczne w szerokim zakresie temperatur.
– Idealne do kształtowania konturów mechanicznych złączy rur, zaworów, skręcanych złączy kołnierzowych, itp.
– W razie wystąpienia potrzeby zbadania, zmiany lub naprawy elementów tak uszczelnionych, masy można łatwo usunąć i użyć z powrotem w razie potrzeby, pod warunkiem, że produkt nie został zanieczyszczony.

PREMTAPE - TAŚMY ANTYKOROZYJNE

Nakładana na zimno, antykorozyjna i uszczelniająca taśma z włókniny nasączonej i pokrytej obojętnym związkiem petrolatum. Zabezpieczenie antykorozyjne rur, zaworów i armatury na rurociągach gazowych, wodnych, olejowych i innych. Naprawa uszkodzonych powłok. Zabezpieczenie ściągów, prętów sprężanych po stwardnieniu betonu, kabli i zbiorników. Zabezpieczenie elementów stalowych na czas transportu i magazynowania.

WŁAŚCIWOŚCI I PRZEZNACZENIE:

– Zabezpieczanie antykorozyjne rur, zaworów i armatury na rurociągach gazowych, olejowych, wodnych i innych.
– Naprawa uszkodzonych powłok.
– Zabezpieczanie ściągów, prętów sprężanych po stwardnieniu betonu, kabli i zbiorników.
– Zabezpieczanie elementów stalowych na czas transportu i  magazynowania.
– Szalunki szczelne.
– Wodoodporna, paroszczelna zapora na izolacji termicznej.
– Izolowanie różnych metali.

PREMCOTE O/WRAP – TAŚMA ANTYKOROZYJNA

PREMCOTE O/WRAP – TAŚMA ANTYKOROZYJNA

Samoprzylepna taśma zewnętrzna, zapewniająca taśmom antykorozyjnym Premtape dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stanowi również ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz poprawę właściwości odbijania ciepła. Zastosowanie taśmy zapewnia gładką powierzchnię przy instalacji, co umożliwia łatwiejsze utrzymanie czystości.

WŁAŚCIWOŚCI I PRZEZNACZENIE:

– Bezpiecznie i łatwo nakładana na zimno
– Elastycznie dopasowująca się do kształtu
– Dobra odporność na uderzenia
– Polepsza wytrzymałość mechaniczną
– Poprawia rezystencję elektryczną

PREMIER ROCKSHIELD - SIATKA OCHRONNA

PREMIER ROCKSHIELD - SIATKA OCHRONNA

Zaprojektowana jest w celu całkowitej ochrony rurociągów dowolnego typu pokrytych wszelkimi konwencjonalnymi powłokami antykorozyjnymi. Właściwości ochronne siatki pozwalają wydatnie zabezpieczyć  rury podczas ich składowania oraz zapewniają ich ochronę w trakcie załadunku, transportu, rozładunku na budowie, jak również przez cały okres użytkowania instalacji.

WŁAŚCIWOŚCI I PRZEZNACZENIE:

Zabezpieczenie  specjalne dla rurociągów